Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Svetelná terapia

 

Terapia polarizovaným svetlom                   

    Polarizované svetlo má biostimulačné účinky na každú bunku, aktivuje v bunkách metabolické a samoregeneračné procesy a posilňuje ich imunitu. Vedecky bolo dokázané, že urýchľuje hojenie rán, poúrazových stavov, ako sú odreniny, pohmliaždeniny, natrhnuté väzivo a svalstvo, úrazy kĺbov, chrupavky a zlomeniny. Polarirované svetlo má analgetické účinky, čo dokazujú viaceré štúdie. 
   Liečba polarizovaným svetlom sa využíva v kožnom lekárstve, v reumatológii, v ortopédii a traumatológii, v neurológii, v pediatrii, pri psychických ochoreniach z nedostatku svetla, infekčných ochoreniach a pri ochoreniach dýchacích ciest.
   Na liečbu polarizovaným svetlom využívame certifikovaný medicínsky prístroj Bioptron od firmy Zepter. Certifikát je v kategórii fotogaléria.
    Polarirované svetlo aplikujeme na miesto, kde je kontraidikovaná masáž - napr. pri akútnych bolestivých stavoch, na poranenú pokožku, ekzémy a iné kožné defekty. Tiež je vhodná aplikácia svetla pred samotnou masážou, na zvýšenie terapeutického účinku masáže. Terapia svetlom sa dá využívať aj samostatne, bez masáže. O vhodnosti, množstve aplikácií a frekvencii sa poraďte s masérom.

 

Terapia farbami                                       

  Polarizované svetlo obsahuje spektrum všetkých farieb, tak ako denné svetlo, okrem škodlivého UV
žiarenia. Je úplne bezpečné, bez vedľajších účinkov. Ak však chceme použiť konkrétnu vlnovú dĺžku farebného spektra, tak použijeme príslušný farebný filter.
   Teplé farby (červená, oranžová a žltá) pôsobia ako aktivátory. Využívame ich pri ochoreniach, kde treba aktivovať regeneračný proces, napr. pri degeneratívnych ochoreniach.
   Studené farby (zelená, modrá, fialová, indigó) pôsobia ako inhibítory, využívame ich pri diagnózach, kde treba potlačiť, zápalový proces, bolesť, alebo pri popáleninách v počiatočnom štádiu hojenia.
   Farebné filtre využívame aj na harmonizáciu energetických centier, vyvažovanie čakier podľa čínskej medicíny.

TOPlist